flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ

АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ ДОКУМЕНТООБІГУ

СКОЛІВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(редакція від 16.04.2024)

затверджені рішенням зборів суддів від 06 листопада 2017 року № 12

          Із змінами та доповненнями, внесеними рішеннями зборів суддів

       від 21 лютого 2018 року № 2

від 21 лютого 2018 року № 3

від 21 лютого 2018 року № 4

від 20 березня 2018 року № 5

від 18 березня 2020 року № 6

       від 22 липня 2020 року № 10

                                                      від 05 січня 2021 року № 3

                                                      від 05 січня 2021 року №  4

       від 11 лютого 2021 року № 5

 від 12 березня 2021 року № 6

       від 25 квітня 2023 року № 2

       від 24 травня 2023 року № 3

       від 16 квітня 2024 року № 2

 

  1. Загальні положення

 

Засади використання автоматизованої системи документообігу (АСД) Сколівського районного суду Львівської області розроблені на виконання вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 2 квітня 2015 р. №25 (із змінами (далі - Положення), не можуть суперечити його нормам та визначають особливості функціонування автоматизованої системи документообігу у даному суді.

Користувачами КП «Д-3» є судді, працівники апарату суду і технічний адміністратор, функціональні обов’язки та права яких визначаються наказом голови суду та/або керівника апарату. Користувачі КП «Д-3» вносять до бази даних автоматизованої системи інформацію в межах наданих їм прав.

Використання ЕПЦ уповноваженими на це користувачами автоматизованої системи здійснюється в порядку, визначеному Законом України «Про електронний цифровий підпис.

 

  1. Розподіл судових справ між суддями

 

  1. Розподіл судових справ між суддями здійснюється за правилами та в порядку, встановленим Положенням про автоматизовану систему документообігу суду.
  2. Пункт другий розділу другого виключено.

            (Згідно з рішенням зборів суддів Сколівського

районного суду Львівської області від 24.05.2023 № 3)

 

  1. У разі скасування судового наказу, заочного рішення судова справа не підлягає автоматичному розподілу та передається протоколом розподілу справи між суддями у неавтоматичному режимі судді яким ухвалено рішення про скасування судового наказу, заочного рішення. Дану норму слід застосовувати у разі закінчення повноважень судді зі здійснення правосуддя, звільнення.
  2. На період перебування слідчого судді у відрядженні, відпустці або тимчасовій непрацездатності, клопотання та скарги по одному провадженні під час відсутності слідчого судді, не поєднувати в автоматизованій системі документообігу суду Д-3 з іншими клопотаннями по одному кримінальному провадженню та здійснювати реєстрацію не на основі поточної обліково-статистичної картки.
  3. В суді запроваджено спеціалізацію із здійснення кримінальних проваджень відносно обвинувачення неповнолітніх осіб, які розподіляються автоматизованою системою між суддями, котрі визначені зборами Сколівського районного суду Львівської області.
  4. В суді обираються слідчі судді, які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому процесуальним законом та обираються за рішенням зборів суддів Сколівського районного суду Львівської області.
  5. Встановлюється чергування слідчих суддів у вихідні та святкові дні відповідно до графіку чергування, який затверджується наказом голови суду.
  6. За розпорядження керівника апарату суду здійснюється повторний автоматизований розподіл справи у разі відсутності судді (закінчення повноважень зі здійснення правосуддя, звільнення) ухвалу якого скасовано, а справу направлено для продовження розгляду.
  7. У разі настання обставин, зазначених у підпункті 2.3.55 пункту 2.3 Положення про автоматизовану систему документообігу суду (знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи документообігу суду Д-3), розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання про обрання міри запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла тощо), здійснюється головою суду з дотриманням принципів черговості до усунення відповідних обставин.
  8. Здійснювати прийом на реєстрацію в канцелярію суду клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження (п. 1-8 ч. 2 ст. 131 КПК України) в робочий день до 17 год. Клопотання щодо застосування запобіжних заходів (ст. 176 КПК України), а також обшуку ( ст. 234 КПК України) в робочий день до 14 год. 30 хв..
  9. Клопотання про заявлений відвід судді, який розглядає клопотання про відвід іншого судді або слідчого судді, не реєструвати як справу, а передавати таке клопотання судді, який розглядає відвід.
  10. Здійснювати повторний автоматизований розподіл клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження у разі перебування слідчого судді у відрядженні, відпустці або тимчасовій непрацездатності.

       13.Здійснювати реєстрацію клопотань, скарг по одному номеру кримінального провадження, на основі поточної обліково-статистичної картки, поєднуючи з тим номером кримінального провадження, яке надійшло до суду першим.

  1. У випадку перебування в провадженні клопотань, скарг по одному номеру кримінального провадження в усіх суддів Сколівського районного суду Львівської області, - здійснювати реєстрацію не на основі поточної обліково-статистичної картки.
  2. За чотирнадцять днів до початку відпустки слідчого судді клопотання та скарги по одному кримінальному провадженню не поєднувати в автоматизованій системі Д-3 з іншими клопотаннями по одному кримінальному провадженню та здійснювати реєстрацію не на основі поточної обліково-статистичної картки.
  3. Не розподіляти судові справи між суддями, у разі їх виходу в нарадчу кімнату більш як на добу для ухвалення судового рішення, відповідно до письмового повідомлення секретаря судового засідання.
  4. Не розподіляти заяви про відвід судді між суддями, відведеними від розгляду даної справи.
  5. Виключати суддю з автоматизованої системи документообігу суду під час здійснення автоматизованого розподілу кримінального провадження, якщо суддя брав участь у кримінальному провадженні під час досудового розслідування як слідчий суддя, у разі виділення матеріалів кримінального провадження в окреме провадження або об’єднання матеріалів кримінального провадження в одне провадження з іншими провадженнями.
  6. Не розподіляти щодо конкретного слідчого судді клопотання та скарги по одному кримінальному провадженню (як раніше визначеному слідчому судді), в день відпочинку за роботу у вихідні дні.
  7. У разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді судові справи, за якими надійшли заяви (клопотання), пов'язані із виконанням судових рішень, ухвалених в порядку Кодексу України про адміністративні правопорушення, підлягають автоматизованому розподілу між суддями за правилами та в порядку, встановленим Положенням про автоматизовану систему документообігу суду.

21.1. Кримінальні справи, що підлягають розгляду і вирішенню у Сколівському районному суді Львівської області колегією суддів, визначаються згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

21.2. Кримінальні справи, розгляд яких відповідно до процесуального закону здійснюється колегією у складі трьох суддів, розглядаються і вирішуються постійно - діючими колегіями суддів Сколівського районного суду Львівської області, які затверджуються рішенням зборів суддів Сколівського районного суду Львівської області.

21.3.  Персональний склад постійно - діючих колегій суддів формується зборами суддів Сколівського районного суду Львівської області на консенсуальних засадах виходячи з штатної чисельності суддів цього суду (4 суддів) (додаток 1).

21.4. Один і той самий суддя може входити до основного складу трьох постійно-діючих колегій суддів; при цьому, тільки в одній із постійно-діючих колегій суддів такий суддя може бути визначений як головуючий. Резервного суддю (резервних суддів) постійно-діючої колегії не визначати.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток №1 

 

 

Постійно-діючі колегії

Сколівського районного суду Львівської області

з розгляду кримінальних справ

(основний склад)

 

 

  1. Колегія № 1

Микитин В.Я. (доповідач)

Брона А.Л.

Курницька В.Я.

 

  1. Колегія № 2

Курницька В.Я. (доповідач)

Ясінський Ю.Є.

Микитин В.Я.

 

  1. Колегія № 3

Ясінський Ю.Є. (доповідач)

Брона А.Л.

Курницька В.Я.

 

  1. Колегія № 4

Брона А.Л. (доповідач)

Микитин В.Я.

Ясінський Ю.Є.