flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

13–14 червня відбудеться VІ Міжнародний судово-правовий форум

21 травня 2018, 15:57

13–14 червня відбудеться VІ Міжнародний судово-правовий форум         

Останній рік був визначальним для судової реформи: її динамічний хід задав новий вектор розвитку для всієї правової системи України. З часупроведення 14–15 червня 2017 року ювілейного V Міжнародного судово-правового форумувідбулося багато знакових подій, як законодавчих, так і кадрових. Наймасштабніші з них – старт роботи нового Верховного Суду, за формуванням якого пильно спостерігала не тільки українська, а й міжнародна спільнота, внесення комплексних змін до процесуального законодавства і набрання чинності імплементаційним Законом України «Про Конституційний Суд України». На черзі – ухвалення парламентом закону про Вищий антикорупційний суд і завершення  роботи над проектом закону про адвокатуру і адвокатську діяльність.  

Чи відчувають позитивний ефект від судової реформи представники як професійної юридичної спільноти, так і громадськості та бізнес-середовища –відповідь на це питання шукатимуть учасники VI Міжнародного судово-правового форуму – традиційного науково-практичного заходу, який  газета «Юридическая практика» вже другий рік поспіль проводить спільно з Вищою радою правосуддя, Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та Координатором проектів ОБСЄ в Україні. Цьогорічний захід відбудеться за сприяння Міністерства юстиції України і Національної асоціації адвокатів України.

Форум покликаний стати майданчиком для експертних дискусій і обміну думками суддів, адвокатів, прокурорів, представників юридичного бізнесу, органів влади, відомих вчених, вітчизняних і міжнародних фахівців. Упродовж двох днів (13–14 червня 2018 року) учасники заходу обговорять головні здобутки судової реформи і подальші кроки у цьому напрямі, зокрема міжнародний та український досвід щодо утвердження незалежності суддів, проаналізують тенденції актуальних практик (корпоративних, податкових, банківських спорів,  банкрутства, кримінальної відповідальності, майбутнє арбітражу і альтернативних способів вирішення спорів в Україні) крізь призму новацій процесуального законодавства, ознайомлять з міжнародними стандартами судочинства, обговорять питання кадрового забезпечення правосуддя, нові можливості, виклики і перспективи інституту адвокатури і сфокусуються на проблематиці конституційного судочинства та головному індикаторі ефективності судової системи –виконанні судових рішень.

Захід акредитовано Національною асоціацією адвокатів України. Учасники Форуму зможуть отримати сертифікати з підвищення кваліфікації адвокатів.

Дата проведення: 13–14 червня 2018 року

Час проведення: 09:00–18:00

Місце проведення: готель «Прем’єр Палац» (м. Київ, б-р Тараса Шевченка / вул. Пушкінська, 5–7/29).

Програма та реєстрація доступні за посиланням: http://pravo.ua/events.php?id=85

Участь у VI Міжнародному судово-правовому форумі для суддів безкоштовна за умови попередньої реєстрації. У зв’язку з обмеженою кількістю місць оргкомітет Форуму залишає за собою право вибіркової реєстрації на Форум. Про підтвердження участі Вас буде проінформовано електронною поштою та/або телефоном заздалегідь.

Неплатникам аліментів заборонять продавати майно

При наявності тримісячного боргу по аліментах держреєстратор зможе відмовити в реєстрації права власності на майно, продане боржником

Нотаріуси відмовлять у вчиненні нотаріальної дії особі, яка хоче продати своє майно, але при цьому внесена до Єдиного реєстру боржників, зокрема, по виконавчому провадженню про стягнення аліментів за наявності заборгованості більше трьох місяців.

Держреєстратор зможе відмовити в реєстрації права власності на майно, відчужене особою, на момент проведення такої реєстрації внесених до цього реєстру, якщо є заборгованість по аліментах за три місяці. Зміни передбачені законопроектом № 8296 щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання, який був прийнятий за основу на вечірньому засіданні ВР 15 травня. Крім того, вводиться автоматизований арешт коштів боржника за виконавчим провадженням про стягнення аліментів. Порядок визначить Міністерство юстиції за погодженням з Національним банком. Батько, з ким за рішенням суду проживає дитина з інвалідністю або важко хвора дитина зможе самостійно вирішувати питання про тимчасове виїзді дитини за межі України для лікування, навчання і відпочинку при наявності заборгованості другого з батьків щодо сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці. Також законопроектом пропонується посилити відповідальність за несплату аліментів і збільшити термін обігу і період, за який можуть бути стягнуті аліменти.

 

 Джерело: сайт «Юрлига»